Serap (Gülpınar ) ,   Nurettin rençberden ezo şarkısını istiyorum. Çalarsanız sevinirim. Damara geçme zamanı geldi. Şarkıyı size armağan ediyorum :)) ...    |           Niyazi (Gülağaç ) ,   Aşıq muşkulat ağlın varsa evlenme hareketli olduğu için istiyorum :) azericeye devam ...    |           Bekir hökkaş (Tekirdağ saray ) ,   Tüm Tekirdağ saray gelesin...    |           EBRU (Almanya) ,   Merhaba iyi günler.Ben almanyadan yazıyorum.Çalışmalarınızdan dolayı akgül çalışanlarını tebrik ederim ...    |           Serkan (Nevşehir dogala ) ,   İyi yayınlar siradaki siradaki parca tüm başkanlar ailesine gelsin iyi yayınlar ...    |           Meryem (GÜLAĞAÇ) ,   Iyi yayınlar Grup Abdal dan Mağusa limanını çalar mısınız 🙏🏻 ...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Afrin'e huzur koridoru açılıyor!.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik Zeytin Dalı harekatının dördüncü günü.. Zeytin Dalı Harekatı'nda Azez'den ilerleyen birlikler, Afrin'in stratejik önemdeki Burseya Dağı'nı ele geçirdi. İşte Afrin'e huzur koridorunu açacak Zeytin Dalı operasyonunda saat saat yaşananlar....

09.17: Adıyamanda yaşayan Afrinli sığınmacılar Türk Silahlı Kuvvetlerinin düzenlediği Zeytin Dalı Harekatına tam destek veriyor. Suriyenin Afrin kentinde yaşarken zulümden kaçan Suriyeliler, son günlerde haberleri yakından takip ediyor. Bir kısmı Esed zulmünden bir kısmı terör örgütlerinin baskısından kaçarak ye sığınan Afrinliler, Zeytin Dalı Harekatının sonucunu herkesten çok merak ediyor. Arap ve Türk medyasından gelişmeleri yakından takip eden Afrinliler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, kentlerinin teröristlerden en kısa sürede temizlenmesini ümit ediyor. Sığınmacılar, bölgenin terör unsurlarından arındırılmasından ardından memleketlerine dönecekleri günü iple çekiyor. Ana vatanlarını terk etmek zorunda kalan sığınmacılar, terk ettikleri topraklarına geri dönmek istiyor.

08.12: Afrindeki terör hedeflerine yönelik operasyonu sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri Irakın kuzeyindeki Zap bölgesindeki  hedeflerini de vurdu. TSKdan yapılan açıklamaya göre dün gerçekleştirilen hava operasyonunda, hudut hattındaki karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki teröristlere ait sığınak, barınak ve silah mevzileri imha edildi.

KATARDAN "ZEYTİN DALI HAREKATI"NA DESTEK
06:21: Terör saldırılarına maruz kalan Türkiyenin, ulusal güvenliğini koruması konusundaki çalışmalarını desteklediklerini belirten Katar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lulva el-Hatır, bu konunun uluslararası sözleşmeler ve Birleşmiş Milletler (BM) Şartının 51. maddesiyle (üye ülkelerden birine silahlı saldırı olması durumunda meşru savunma hakkını kullanabileceği) garanti edildiğini dile getirdi.
NATO üyesi Türkiyenin bölgede her zaman bir denge ve istikrar unsuru olduğuna dikkati çeken Hatır, Katar olarak Türkiyenin, sivillerin ve Suriyenin toprak bütünlüğünün korunması konusundaki hassasiyetine güvendiklerini kaydetti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KOMUTANLARDAN BİLGİ ALDI
00.06: 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatını yöneten komutanlardan bilgi aldı

BİR ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU
23.02: 
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilisin Gülbaba köyü güneydoğusunda PKK/KCK/-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

BEYAZ SARAYDA TÜRKİYE AÇIKLAMASI
22.42: 
Beyaz Saraydan yapılan açıklamada, "Türkiyenin meşru güvenlik endişelerini biliyor ve ciddiye alıyoruz. NATO müttefiki olarak Türkiye ile birlikte çalışmaya devam ediyoruz" denildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞANDAN KARARLILIK MESAJI
22.13: 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabından Afrin operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriyenin kuzeyinden Türkiyeye yönelik birkaç yıldır devam eden tacizler karşılıksız kalmıyor, kalmayacak. Bu konudaki kararlılığımız ortadadır. Geri adım atmak yok." dedi.

MUHALİFLER TÜRKMEN DAĞINDA OPERASYON BAŞLATTI

22.50: Suriyeli muhalifler, Lazkiyenin kuzeyindeki Türkmen Dağında Esed rejiminin kontrolündeki bölgelere yönelik operasyon başlattı
Cebel el İslam Taburu Komutanı Zahir Ebu Usame, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "İdlibde son zamanlarda rejim ve Rusya yoğun saldırı düzenliyor. Bu saldırıları hafifletmek için Türkmen Dağındaki rejimin kontrolünde bulunan Sarraf beldesi ve etrafına operasyon başlattık." dedi.

Usame, düzenledikleri operasyonla rejimin elindeki Sarraf beldesine bağlı Villa ve Kapıkaya köylerini ele geçirdiklerini belirtti.

Muhaliflerin düzenledikleri ani saldırılarda çok sayıda rejim askerinin öldüğü bildirildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, operasyonun ardından Rus ve rejim uçaklarının Türkmen Dağına saldırı başlattığı öğrenildi.

.

 
Tarih       : 23 Ocak 2018
 
 

 AkgülFm Gulagaç Haber Hasret Radyo Ve Reklamcılık İletişim Medya Yayıncılık A.ş   

                                                                                         Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2016                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

www.akgulfm.net

Haydar Koca

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur